www.termotransfer.pl

Nadruki jadalne - proste i oryginalne dekoracje dla każdego!

Nadruki jadalne - proste i oryginalne dekoracje dla każdego!
2020-06-23
Druk jadalny

Produkty spożywcze z możliwością personalizacji podbijają rynek. Odkąd można wydrukować zdjęcie lub dowolną ilustrację na piernikach, babeczkach i ciastach, zapotrzebowanie na drukarki z możliwością druku atramentami jadalnymi ciągle rośnie!

Istnieje także możliwość stworzenia pięknych rękodzieł cukierniczych w tradycyjny sposób, wymaga to jednak umiejętności na wysokim poziomie i często wielogodzinnego wysiłku. Tu z pomocą przychodzi druk jadalny, który otwiera możliwość stworzenia unikalnych wypieków dla każdego – bez względu na umjejętności manualne!

Nadruk na słodyczach

Atramenty

Druk tuszami jadalnymi jest bezpieczny i odbywa się dzięki użyciu specjalnych bezwonnych i bezsmakowych tuszy na bazie wody demineralizowanej, zawierającej barwniki spożywcze. Należy pamiętać, że drukarka, której chcemy użyć z atramentami jadalnymi musi być nowa i dedykowana drukowi jadalnemu. Nie wolno zalać atramentami jadalnymi drukarki używanej wcześniej z innym rodzajem atramentu!

Nadruk na słodyczach

Drukarki

Najprostszy możliwy rodzaj nadruku jadalnego odbywa się przy użyciu zwykłych drukarek atramentowych, z jednym zastrzeżeniem - potrzebujemy drukarki z prostym przebiegiem. W tym celu najczęściej używane są drukarki atramentowe marek Canon, Epson lub HP. Tego typu nadruk jest jednak mocno ograniczony w możliwościach. Drukarki takie pozwalają drukować tylko na płaskich nośnikach takich jak papier opłatkowy czy papier cukrowy, którym można przyozdobić własne wypieki.

Przełom i dużo większe możliwości daje rewolucyjna drukarka JetLT. Jest to sprzęt typu flatbed do druku bezpośredniego. Drukarka w formacie A4 wyposażona jest w płaski blat z możliwością regulacji wysokości do 7cm. Druk bezpośredni znacznie rozszerza możliwości nadruków jadalnych na różnego rodzaju produktach. Przy zastosowaniu atramentów jadalnych drukarką JetLT możemy drukować w fotograficznej jakości, m.in. na: piernikach, ciastach, waflach, niskich tortach, masie cukrowej, polewach, chlebie, tostach, wiórkach kokosowych, serach, białej i czarnej czekoladzie (po wcześniejszym pokryciu jej specjalnym preparatem) oraz wielu innych.
Ponadto przy zastosowaniu prostego szablonu zrobionego np. z plexi czy gąbki drukarka poradzi sobie z delikatnie obłymi kształtami, np. ciastkami typu bezy, makaroniki czy biszkopty. Nadruki najlepiej wyglądają i odzwierciedlają kolory na białych powierzchniach, drukując na ciemnych powierzchniach można użyć sprayu z białym podkładem.

Nadruk na słodyczach

Do tej pory zakup drukarki tego typu wiązał się z wydatkiem kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Drukarka JetLT to urządzenie ekonomiczne, które charakteryzuje znacznie niższa cena niż podobne urządzenia na rynku oraz niski koszt pojedynczego nadruku.

Zobacz krok po kroku jak wykonać taki nadruk za pomocą wspomnianej drukarki:lub jak zrobić nadruk na czekoladzie:Taka drukarka sprawdzi się zarówno u doświadczonego cukiernika jak i w małym domowym biznesie z wypiekami. Odtąd żadna okazja typu urodziny, wesela, komunie nie obejdzie się bez personalizowanych wypieków.
Pomysły wykorzystania druku jadalnego są nieograniczone, np. przy różnego rodzaju eventach firmowych (ciastka z logo), imprezach okolicznościowych (podziękowania dla gości weselnych, personalizowane czekoladki "komunijne" dla dziecka) czy w reklamie (słodkie wizytówki).
Udostępnij