www.termotransfer.pl

Jak samodzielnie wykonać profesjonalną kartkę-zdrapkę?

Jak samodzielnie wykonać profesjonalną kartkę-zdrapkę?
2022-03-11
Szukasz inspiracji na kreatywne zapytanie o zostanie świadkową? Chrzestną? A może żoną? Chcesz poinformować, że spodziewasz się dziecka? Potrzebujesz sposobu aby zaciekawić córeczkę matematyką? Mamy na to świetny i oryginalny pomysł! Niezastąpione do tych i wielu innych kreatywnych rozwiązań okażą się...zdrapki!

Jeśli prowadzisz swoją działalność możesz wykorzystać folię do zdrapek do tworzenia materiałów promocyjnych, gier zdrapek, kuponów niespodzianek czy oryginalnych kart upominkowych. Samoprzylepna folia zdrapka pokryta jest nieprzezroczystą farbą, która skutecznie zakrywa treści znajdujące się pod nią do momentu zdrapania. Wyróżniamy folie pokryte farbą w kolorze złotym, srebrnym lub białym. Po zdrapaniu kolorowej powłoki pozostaje przezroczysta warstwa, która ukazuje ukryty tekst lub grafikę.

zdrapki

Bardzo ciekawym rodzajem zdrapek są białe arkusze, które można dodatkowo zadrukować w drukarce atramentowej lub laserowej.

zdrapki

Aby wykonać zaskakującą kartkę / kupon / zaproszenie ze zdrapką należy wydrukować w odpowiednim miejscu tajemniczy tekst / grafikę, po czym wyciąć na ploterze (lub nożyczkami) dowolny kształt w folii zdrapkowej, którym chcemy zakryć napis / obrazek. Arkusz do zdrapek jest samoprzylepny, więc bez problemu i w łatwy sposób przykleimy go w odpowiednim miejscu.

Jeśli korzystamy z białego arkusza do zdrapek możemy go wcześniej zadrukować w domowej drukarce.

Pamiętajmy, aby najpierw dobrze przemyśleć swój projekt zanim przejdziemy do wycinania i klejenia.

Zdrapki są świetne zarówno do domowego użytku jak i komercyjnego. Jeśli produkujesz zaproszenia / kartki hand made rozważ opcję ze zdrapką w swojej ofercie.

Prowadzisz zajęcia z dziećmi? Gry - zdrapki na pewno będą dla nich nie lada frajdą, a dobrze wykorzystane mogą jednocześnie stanowić naukę przez zabawę. Chcesz sprawić prezent koleżance lub mężowi? Podaruj ręcznie zrobiony „kupon przyjemności”, gdzie zaoferujesz np. „opiekę nad dziećmi w weekend” lub „pozwolenie na wyjście z kolegami”.

Okazje na wykorzystanie folii do zdrapek są naprawdę niezliczone, np. zrobienie Walentynki, bonu niespodzianki z okazji Dnia Kobiet / Chłopaka / Babci / Dziadka, przekazanie informacji o płci dziecka, poinformowanie rodziców, że zostaną Dziadkami, specjalnych życzeń na 18-stkę czy ciekawej promocji w Twojej firmie.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia, więc do dzieła! Podzielcie się swoimi pracami w komentarzach na naszych mediach: Instagramie i FB
Udostępnij