www.termotransfer.pl

Wszystko co powinieneś wiedzieć o folii Flex-Soft No-Cut

Wszystko co powinieneś wiedzieć o folii Flex-Soft No-Cut
2022-06-08
Na jakich tkaninach zaleca się używanie folii Flex Soft No-Cut?

Zawsze wybieraj mniej rozciągliwy materiał przy pracy z tkaninami bawełnianymi (bez spandexu lub lycry). Zapobiega to pękaniu podczas rozciągania tkaniny.

O czym pamiętać podczas używania prasy?

Aby utrzymać odpowiednią temperaturę, radzimy trzymać prasę w pozycji zamkniętej,po rozpoczęciu pracy. Dzięki temu dolna płyta jest gorąca i gotowa do następnej aplikacji. Tylko przy wystarczającej ilości ciepła na obu płytach można uzyskać spójne wyniki
  • Rozgrzej wstępnie i pozostaw prasę grzewczą w pozycji zamkniętej!
  • Upewnij się, że prasa osiągnęła temperaturę ustawioną na płycie grzewczej
  • Pozostaw prasę zamkniętą, aż dolna metalowa płyta będzie gorąca w dotyku
  • Uwaga: jeśli Twoja prasa posiada arkusz teflonowy, usuń go z górnej i dolnej płyty prasy termicznej. Teflon pochłania zbyt dużo ciepła i prowadzi do błędnych i niespójnych wyników


Co się stanie jeśli mam uszkodzoną silikonową piankę, która nie trzyma się dobrze płyty dolnej?

Jeżeli górna i dolna płyta pras termotransferowych nie stykają się ze sobą w pojedynczym ruchu pionowym lub również częściowo w ruchu poziomym (poślizgowym), może to prowadzić do niepełnego przeniesienia powłoki B (papieru B) do folii A. Dotyczy to zwłaszcza dużych projektów lub obrazów w pełnej skali. Przyczyną tego mogą być usterki mechaniczne górnej płyty: może być zużyta, poluzowana lub wadliwy. Wadliwe obszary spowodują dziury i zarysowania w transferze.

Co jeśli moja silikonowa pianka jest za miękka?

Niezwykle miękkie podkładki silikonowe mogą prowadzić do problemów z rozdzieleniem nośników z folii A i papieru B.

Na której stronie folii mam wydrukować grafikę?

Drukujemy na matowej stronie folii Flex-Soft (No-Cut).

Czy zużyty bęben światłoczuły może powodować słabe pokrycie tonerem?

Tak, gdy pojawi się komunikat: "Bęben światłoczuły bliski zużycia" lub "Brak bębna światłoczułego - sprawdź bęben" ( „Image drum near end of life”), zalecamy uważne obserwowanie jakości druku odpowiedniego koloru i przygotowanie zapasowego bębna, na wszelki wypadek. Jeśli pojawi się podobny wydruk jak w przypadku gdy bęben jest zużyty, (mimo, iż jest on sprawny lub zupełnie nowy) sprawdź temperaturę materiału. Jeśli jest zbyt zimny, wydruki mogą wyglądać tak jak te wykonane ze zużytym bębnem światłoczułym.

Którą stroną włożyć folię do prasy?

Matowa strona folii A musi być skierowana do góry. Papier B stroną zadrukowaną w dół do folii A

Czy zawsze należy kłaść transferowane media na środku prasy?

Tak. Dzieje się tak, ponieważ niektóre prasy termiczne nie mają równomiernego rozkładu ciepła i nacisku wokół krawędzi. Im dalej do krawędzi, tym bardziej prawdopodobne jest wystąpienie nieodpowiedniego transferu z powodu braku nacisku na te obszary i wokół nich.

Czy ważne jest aby media A i B były zostawione na prasie podczas oddzielania?

Tak, w przeciwnym razie zimne powietrze będzie przepływać pod nośnikiem i spowoduje zbyt szybkie schłodzenie transferu. Jeśli nośnik ostygnie zbyt szybko, części wzoru mogą zostać przeniesione z folii Flex-Soft (No-Cut) na papier typu B, co nie jest pożądane.

Czy mogę oddzielić media A i B bardzo szybko?

Zbyt szybkie oddzielanie nośnika może prowadzić do wyrwania obszarów wokół krawędzi lub innych ważnych obszarów w projekcie.

Czy jest jakaś specjalna technika aby oddzielić media?

Media powinny pozostać płasko na prasie termicznej podczas rozdzielania. Oddziel nośniki A i B płynnym i jednostajnym ruchem. Zwolnij na końcu, aby uniknąć efektu „wystrzępionych krawędzi” w projekcie.

Moja grafika nie klei się do koszulki, co robię źle?

Wstępnie podgrzej prasę przed użyciem. Sprawdź, czy masz odpowiednią temperaturę. Postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami drukowania, aby prawidłowo przygotować transfer.

Dlaczego czasami mam niekompletne lub uszkodzone brzegi na wycietym wzorze?

Podczas otwierania prasy lub wyjmowania tkaniny z prasy może się zdarzyć, że rogi folii A uniosą się z tkaniny. Prowadzi to do niepożądanego złuszczania się na gorąco oraz do niepełnych i wadliwych krawędzi.

Jak usunąć folię A z mojej koszulki?

Najlepszym sposobem jest rolowanie pod najmniejszym możliwym kątem, zamiast odrywania pod kątem prostym. Weź jeden róg i połóż na nim płaską dłoń. Zacznij odwijać folię A z koszulki . Pomoże to uzyskać doskonałe rezultaty przy małych czcionkach i zrasteryzowanych projektach.

Czy mogę usunąć folię A z koszulki kiedy jest jeszcze ciepła?

Jeśli usuniesz folię A, gdy jest jeszcze ciepła, doprowadzi to do niepełnego i wadliwego transferu.

Moja koszulka robi się blada po praniu co robię źle?

Czy utrwaliłeś transfer po przeniesieniu na koszulkę? Jeśli tak, upewnij się, że pierzesz ubranie we właściwych ustawieniach i po lewej stronie. Staraj się unikać używania bardzo silnych proszków do prania lub płynów do płukania tkanin.

Czy istotna jest temperatura wgrzewanych mediów?

Jeśli nośnik transferowy jest zbyt zimny, może to spowodować problemy podobne do problemów ze zużytym bębnem światłoczułym. Umieszczenie nośnika w temperaturze pokojowej na krótko przed drukowaniem rozwiąże ten problem.

Jak powinienem wydrukować grafikę?

Upewnij się, że Twoje projekty są: do drukarki czarno-białej: 100% toner W przypadku drukarek CMYK: 400% tonera (= C: 100% + M: 100% + Y: 100% + Czarny: 100%) W przypadku drukarek z białym tonerem: Kolory NEON: 100% biały. Wszystkie inne kolory: 300% Toner (= C: 100% + M: 100% + Y: 100%) Uwaga: Jeśli masz projekt w kolorze 400% Black, ale Twoja drukarka drukuje go tylko w 100% Black, sprawdź sterownik. Na przykład: Używasz sterownika „PCL” dla swojej drukarki, wybierz sterownik „PS”. Teraz otrzymasz projekt w kolorze 400% Black!
Udostępnij