www.termotransfer.pl

Folie perforowane – banalny sposób na niebanalny nadruk

Folie perforowane – banalny sposób na niebanalny nadruk
2022-01-12
Genialne w swej prostocie folie z dziurkami, pozwalają na łatwe urozmaicenie sztampowych, jednokolorowych nadruków. Znajdują głównie zastosowanie przy nadrukach na odzieży sportowej, poszerzając tym samym mocno ograniczone jak dotąd możliwości personalizacji dla sportowców. Folie perforowane są wykonane z wysokiej jakości, matowej, dziurkowanej folii poliuretanowej, jednostronnie powleczonej silnym klejem (aktywowanym termicznie).

Nadruk z folii perforowanej

Folie perforowane są przyjemne w dotyku i bardzo cienkie. Dziurki w tkaninie przepuszczają powietrze i sprawiają dodatkowe wrażenie lekkości nadruku. Folie HeatFlex dziurkowane są elastyczne i rozciągliwe, dzięki czemu po wgrzaniu pracują z tkaniną i są wygodne. Koszulki i inne elementy oznakowane folią flex perforowaną są przyjemne w noszeniu i łatwe w utrzymaniu.

Folie z dziurkami przede wszystkim poszerzają możliwości zdobienia odzieży sportowej. Nudny dotąd numer czy napis, wykonany z folii w kropki nabiera zupełnie innego charakteru.

Folia perforowana jest odpowiednia do wgrzewania na wiele rodzajów podłoży, zarówno bawełnianych jak i poliestrowych (organicznych, syntetycznych i mieszanych). Ze względu na pełne krycie, folia ta może być aplikowana zarówno na ciemne jak i na jasne tkaniny.

Nadruk z białej folii perforowanej

Wśród rożnych kolorów folii HeatFlex z dziurkami warto szczególną uwagę zwrócić na unikalną białą folię z właściwościami SUBLISTOP. Jest to folia flex dziurkowana, z blokerem koloru, która cechuje się bardzo dobrym kryciem. Skutecznie blokuje przenikanie koloru tkaniny, dzięki czemu jest idealna do aplikacji na podłoża barwione w procesie sublimacji. Świetnie sprawdzi się np. na koszulkach piłkarskich czy siatkarskich. Oznacza to koniec problemów z nieestetycznym przebarwieniem nadruków.
Udostępnij