www.termotransfer.pl

Jak usunąć z koszulki nadruk z folii flex?

Jak usunąć z koszulki nadruk z folii flex?
2019-11-07

Preparat do odklejania folii flex i flock to silny środek chemiczny. Dlatego przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z jego szczegółową instrukcją. Płyn działa na klej, którym powleczone są folie - rozpuszcza go, nie powodując szkody na odzieży. Jest na tyle uniwersalny, że może być używany do białych i kolorowych tkanin oraz do niemal wszystkich typów folii. Opakowanie, które zawiera aż 1 kg produktu, wystarczy na bardzo długo.

Jak zerwać folię flex czy flock przy użyciu płynu?

Wystarczy nałożyć niewielką ilość preparatu od wewnętrznej strony ozdobionej odzieży (najlepiej przy pomocy pipety) i odczekać kilka sekund. Przez ten czas środek rozpuści klej, by następnie móc ostrożnie zdjąć folię z tkaniny. Po usunięciu nadruku zaleca się delikatnie przepranie odzieży.

Płyn usuwający nadruki należy do dość silnych chemikaliów, dlatego podczas użycia należy zachować szczególną ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno dopuścić do spożycia, inhalacji, kontaktu z oczami i skórą. Preparat powinien być stosowany w wentylowanych pomieszczeniach, zawsze w ochronnych rękawicach. Skażone preparatem skóra lub oczy wymagają przemywania dużą ilością wody, zaś przy połknięciu - natychmiastowego kontaktu z lekarzem. Istnieje również ryzyko (bardzo niewielkie, ale jednak) niepożądanej reakcji między płynem a klejem z folii, efektem czego mogą być odbarwienia tkaniny.

Udostępnij