www.termotransfer.pl

Jak zrobić sublimację na przedmiocie bez powłoki poliestrowej?

Jak zrobić sublimację na przedmiocie bez powłoki poliestrowej?
2023-01-11
Aby wykonać nadruk sublimacyjny na dowolnym przedmiocie, np. na płytce kamiennej czy płaskim wazonie szklanym, które nie były stworzone do nadruku metodą sublimacji wystarczy zastosować preparaty SUBLI GLAZE.

Seria aerozoli Subli Glaze to innowacyjne rozwiązanie, umożliwiające tworzenie samodzielnie powłoki do sublimacji na różnych powierzchniach. Warstwa jaka tworzy się na powierzchni przedmiotu umożliwia wykonywanie nadruków metodą sublimacji na materiałach, które nie posiadały powłoki poliestrowej np. na zakupionym rękodziele twórcy lokalnego (pamiątce z gór, znad morza) lub oryginalnym przedmiocie kupionym na targu staroci.

Wybierając spraye Subli Glaze można utworzyć powłokę sublimacyjną metodą DIY ("zrób to sam") na różnych powierzchniach, np.: na ceramice, drewnie, szkle, metalu lub kamieniu. Preparat ten ułatwia przenoszenie grafiki poprzez połączenie atramentów sublimacyjnych z podłożem polimerowym. Zawsze należy postępować zgodnie z instrukcją.

Sposób użycia:
  1. Wstrząśnij puszką przez 1 minutę
  2. Upewnij się, że powierzchnia do malowania jest czysta, sucha i odtłuszczona
  3. Nałóż płynną i równomierną powłokę Subli Glaze trzymając puszkę ok. 30cm od powierzchni, stosując malowanie pasmami
  4. Pracę wykonuj w temperaturze pokojowej, w wentylowanym pomieszczeniu
  5. Pozostaw do wyschnięcia na powietrzu przez 10 minut, a następnie utwardzaj w piekarniku w temperaturze 160°C przez 15-20 minut
Wyróżniamy kilka rodzajów preparatów SUBLI GALZE, które stosujemy w zależności od powierzchni oraz efektu jaki chcemy osiągnąć:

Zastosowanie SUBLI GLAZE
Udostępnij