www.termotransfer.pl

Często zadawane pytania dotyczące drukarki iColor 540

Często zadawane pytania dotyczące drukarki iColor 540
2022-03-24
Co jest takiego wyjątkowego w linii kolorowych i białych drukarek cyfrowych IColor?

Drukarki transferowe IColor 540 oferują kilka unikalnych zalet:
  • możliwość drukowania bieli jako underprint (poddruk) oraz overprint (naddruk) na tej samej maszynie, w jednym przebiegu, przy użyciu oprogramowania IColor ProRIP
  • nasycenie bieli tonerów UNINET jest dwukrotnie większa niż w przypadku jakiejkolwiek innej marki, zapewniając najjaśniejsze biele i jednolite tło, aby wydobyć żywe kolory
  • w komplecie do drukarki jest dołączona oryginalna czarna kaseta, co pozwala na przełączenie w tryb CMYK w celu drukowania elementów, takich jak broszury i menu, gdy biel nie jest potrzebna.
  • opcjonalnie dostępne są zestawy z tonerami: do sublimacji, fluorescencyjnym, zabezpieczającym i przezroczystym
  • nie jest wymagana żadna konserwacja (w przeciwieństwie do urządzeń wykorzystujących atrament), seria transferów IColor to systemy oparte na tonerach
  • duży wybór nośników dostępnych dla praktycznie każdego projektu
  • łatwa wymiana pomiędzy wkładami zwykłymi a specjalnymi, eliminująca potrzebę kupowania oddzielnych maszyn w celu wykorzystania każdej funkcji

Poproszę więcej informacji o oprogramowaniu IColor SmartCUT?

Oprogramowanie to umożliwia łatwe drukowanie obrazów o dużych rozmiarach na drukarkach formatu Letter/A4 (lub większych). SmartCUT pozwala właścicielom drukarek o mniejszych szerokościach na czerpanie tych samych korzyści co z drukarek o większych rozmiarach. SmartCUT to wieloplatformowe, zorientowane na użytkownika narzędzie, które jest kluczowym elementem rozszerzającym ograniczenia dotyczące rozmiaru popularnych metod drukowania, zwłaszcza w odniesieniu do druku transferowego powszechnie kojarzonego z dekoracją odzieży. Ta przełomowa aplikacja zamienia drukarkę formatu A4 w maszynę z funkcją tabloidu „plus”, umożliwiającą dzielenie i łączenie jednej grafiki na dwa lub więcej zadrukowanych arkuszy transferowych.
Użyj dowolnej grafiki o dużym rozmiarze, a oprogramowanie podzieli ją na pół wzdłuż najbardziej logicznej ścieżki. Możesz podzielić go na ciemne lub jasne obszary, w zależności od koloru ubrania, na które będziesz wgrzewać. Dzięki temu oprogramowaniu możesz tworzyć nadruki na koszulki 3XL, które nie są możliwe nawet w najdroższych systemach drukowania, ponieważ możesz połączyć tyle arkuszy transferowych, ile chcesz.
SmartCUT to coś więcej niż tylko „oprogramowanie do dzielenia” — to narzędzie do ulepszania RIP! Nowe funkcje obejmują:
  • „Narzędzie maskowania selektywnego” umożliwia wybór elementów projektu do zrasteryzowania na podstawie koloru lub kształtu.
  • Integracja oprogramowania IColor ProRIP ułatwia użytkowanie.
  • Narzędzie „Real Preview”, które nakłada biały podkład pod obraz (cyfrowo), a następnie nakłada go na kolor i teksturę koszuli. Rezultatem jest znacznie bardziej realistyczny podgląd tego, jak obraz będzie wyglądał po wgrzaniu.Co to są konfiguracje Overprint i Underprint?

Drukarki IColor mogą drukować w kolorze białym jako underprint (poddruk) i overprint (naddruk) za pomocą oprogramowania IColor ProRIP. W oprogramowaniu znajduje się konfiguracja wkładów, w której biały wkład można umieścić w pierwszym gnieździe drukarki lub w ostatnim. Kolejka Underprint jest odpowiednia do białego underprintu i „czytania z prawej strony”, gdzie potrzebujesz białego podkładu, najpierw nadrukowanego, a następnie kolorowego na wierzchu w przypadku przezroczystych lub ciemnych podłoży. Kolejka Overprint Queue (ProRIP) byłaby używana do białego lub przezroczystego nadruku dla zastosowań druku odwrotnego podczas drukowania dowolnego rodzaju transferu (tekstylia lub twarde powierzchnie).

Jakie dodatkowe tonery są dostępne dla IColor 540?

Oprócz tonerów do sublimacji, do drukarki są dostępne tonery fluorescencyjne, zabezpieczające i przezroczyste. Wystarczy zamienić wkłady standardowe na wkłady specjalne i gotowe.

Do czego mógłbym użyć przezroczysty toner?

Przezroczysty toner UNINET doskonale nadaje się do znakowania wodnego i dodatkowej ochrony drukowanych elementów. Przezroczysty toner działa tak samo jak biały toner, gdzie można go zadrukować jako underprint lub overprint. Jest również używany w połączeniu z brokatowym klejem. Użycie białego tonera jako nadruku zablokuje efekt brokatu. Przezroczysty toner zapewnia dobre połączenie między nośnikiem transferowym a klejem, ale jest przezroczysty, aby wyraźnie uwydatnić brokat.

Co to jest oprogramowanie IColor ProRIP i dlaczego miałbym go używać?

Mówiąc najprościej, oprogramowanie IColor ProRIP to magia kryjąca się za drukowaniem w jednym przejściu z bielą jako underprint lub overprint. Najważniejszym punktem oprogramowania IColor ProRIP jest to, że umożliwia nakładanie kolorów na warstwy. Zwykłe sterowniki drukarek zajmują się tylko tym, co oko widzi w górnej warstwie, protokół RIP pozwala oddzielnie kontrolować każdą warstwę, co daje możliwość kontrolowania nie tylko tego, co widzisz, ale także tego, co znajduje się za górną warstwą (zazwyczaj biała warstwa).

IColor ProRIP daje unikalną możliwość użycia jednego urządzenia do drukowania obrazów z białym nadrukiem jako underprint lub overprint. Możesz teraz drukować żywe kolory na przezroczystych lub ciemnych nośnikach, niezależnie od tła, na którym jest nałożona, gdzie najpierw umieszczana jest biel, a potem kolory.

Funkcja „Odwzorowania kolorów” IColor ProRIP pozwala również na „druk odwrócony” podczas drukowania i przenoszenia na odzież, w której biel jest odkładana jako ostatnia. To jedyny sposób na uzyskanie białego poddruku i nadruku w jednym przejściu.

Obecnie nie ma na rynku innej kombinacji oprogramowania i sprzętu, pozwalającej na taki efekt. Oprogramowanie umożliwia również manipulację i usuwanie kolorów, rasteryzację, kontrolę krycia bieli, podgląd koloru podłoża, kalkulację kosztów i daje zaawansowane narzędzia do tworzenia układów.

Co jeszcze mogę drukować na tych drukarkach?

Dzięki możliwości wymiany tonerów możesz drukować transfery tak łatwo, jak zwykłe, codzienne dokumenty. Z białym tonerem zainstalowanym w trybie overprint, teraz możesz drukować w odwrotnej kolejności z białym overprint dla każdego rodzaju druku transferowego. Drukuj na różnych tekstylnych i twardych materiałach transferowych, wszystkie są w 100% certyfikowane i zakwalifikowane do pracy z naszą serią drukarek. Twórz niestandardowe ubrania, kubki, plakietki, nagrody i wiele więcej.

W trybie underprint – teraz możesz drukować na przezroczystym lub ciemnym materiale z białym poddrukiem. Jest to konieczne, aby poprawić jasność i klarowność wydruku. Spróbuj wydrukować kolor na czarnej kartce papieru za pomocą zwykłej kolorowej drukarki laserowej, a zobaczysz różnicę! Jest to również pomocne przy drukowaniu na przezroczystych foliach okiennych!Gdy biały toner nie jest potrzebny, zamień go na dołączony czarny wkład, aby przekonwertować go na tryb CMYK do codziennych wydruków, takich jak broszury, dokumenty, karty, artykuły papiernicze i wiele innych, bezpośrednio z ulubionego programu.

Co wiąże się z konserwacją mojej drukarki iColor?

Podczas drukowania za pomocą drukarki z tonerem wymagana jest bardzo niewielka konserwacja. Drukarki z tonerem nie powodują zapychania się głowic, tak jak robią to drukarki atramentowe. Drukarkę można wyłączyć na długi czas, a następnie normalnie drukować bez konieczności przeprowadzania gruntownego czyszczenia.Dlaczego moja drukarka IColor wyświetla komunikat „Nie można połączyć się z serwerem” i „Skontaktuj się z administratorem”?

Ten komunikat jest normalny, jeśli nie masz połączenia za pomocą kabla sieciowego. Powinieneś być podłączony bezpośrednio z ProRIP za pomocą kabla sieciowego do routera lub USB bezpośrednio do komputera.
Szybki start i instrukcja zawierają szczegółowe informacje na temat łączenia.

Dlaczego potrzebuję już tonera, skoro deklarowana wydajność wkładu wynosi 7000 stron?

Wydajność tonera jest oparta na 5% pokryciu wydruku na papierze o rozmiarze Letter. Pokrycie 5% to międzynarodowy standard pomiaru wydajności kaset z tonerem, przyjęty przez wszystkich głównych producentów drukarek laserowych i LED. Jeśli drukujesz wydruki w rozmiarze Letter z pełnym pokryciem, drukujesz z procentem znacznie wyższym niż 5% pokrycia. Większość grafik ma znacznie większe pokrycie, co zmniejszy liczbę stron, które faktycznie wydrukuje wkład. Jak trwała jest grafika po przeniesieniu na tkaninę? Podczas pracy z papierem transferowym np. Forever można wykonać około 30-50 prań. Przy użyciu metody sublimacji, nadruk jest niemalże niespieralny, jednak ma ona zastosowanie jedynie do tkanin poliestrowych. Żywotność grafiki może przedłużyć rastrowanie. Dlaczego ważne jest, aby zrastrować i pogorszyć moją grafikę? Rastrowanie to tak jakby perforowanie nadruku, czyli dodawanie do grafiki elementów przezroczystych / niezadrukowanych, prosto ujmując jest to „dziurkowanie” nadruku. Powoduje to, że nadruk jest delikatniejszy w dotyku co dobrze wpływa też na jego trwałość. Ta metoda sprawdzi się dla dużych nadruków, jak widać na zdjęciu:

efekt rastra

Jak ważna jest jakość prasy?

Do pracy z drukarką z białym tonerem polecane są dbrej jakości prasy termiczne typu SWING, gdyż mają stały nacisk i temperaturę. Posiadanie odpowiedniego sprzętu zaoszczędzi mnóstwo czasu i oszczędzi strat. Tańsze prasy termiczne mogą być niespójne, co prowadzi do niepożądanych rezultatów. Czy powinienem zmienić ustawienia w ProRIP, aby zwiększyć jaskrawość grafiki? Nie zaleca się zmiany jakichkolwiek ustawień podczas pracy z oprogramowaniem ProRIP. Większa biel nie zapewni bardziej żywych kolorów podczas korzystania z dwuetapowego procesu. Pomoże jednak, gdy używasz papieru jednoetapowego. Domyślne ustawienia ProRIP zostały rygorystycznie przetestowane z różnymi typami papierów termotransferowych. Użycie większej ilości bieli spowoduje, że grafika będzie grubsza i może spowodować szybsze pękanie.

Czy ProRIP działa z komputerami Mac?

Oprogramowanie IColor ProRIP nie działa z komputerami Mac; działa tylko na komputerze z systemem Windows. Większość naszych użytkowników komputerów Mac albo uruchamia emulator systemu Windows, albo kupuje komputer z systemem Windows, aby uruchomić oprogramowanie do ripowania.

Na mediach jakiej wielkości można drukować na iColor 540?

Taca uniwersalna mieści do 100 arkuszy – od 7,62cm x 12,7cm (3" x 5") do 21,59cm x 125,98cm (8,5" x 49,6")
Kaseta na papier – od 14,73 x 21,08cm (5,8" x 8,3") do 21,59cm x 35,56cm (8,5" x 14")

Udostępnij